Big Green Egg Small

22606
Big Green Egg 2XL

Dodání 2-4 dny

Cena s DPH:22 606 Kč

Více informací

Big Green Egg je všestranný, univerzální a bezpečný gril, na kterém vytvoříte to nejšťavnatější maso, jaké jste kdy ochutnali. Jde vlastně o gril, pec a udírnu v jednom.

 

Materiál

Materiál je známý více jak 3000 let ze zemí dálného východu.  Byl zdokonalen programem NASA pro vesmírné výzkumy a dal tak  vzniknout nové patentované vysoce zátěžové keramice. Silné keramické stěny drží teplo, rovnoměrně ho rozvádí a nevznikají tak rozpálené body. Je tak mnohem bezpečnější, protože povrch grilu není tolik rozpálen.
 

Jak ve vejci grilovat?

Příprava na grilování trvá přibližně jen 10 – 15 minut. Stačí nasypat dřevěné uhlí, přidat několik podpalovačů a zapálit. Dále pouze otevřeme přívod vzduchu, zavřeme poklop a čekáme, až nám termosonda ukáže požadovanou teplotu.

Plusem pro tento gril je jeho ekonomický provoz. Během grilování již není potřeba přidávat další uhlí. V průměru vaříte 5 hodin jen s malým množstvím uhlí. Pokud vaříte při nízkých teplotách nebo udíte, uhlí vydrží i 20 hodin. Po skončení se uzavře přívod vzduchu, který uhasí oheň a nespálené uhlí je tak zachované pro další použití.


Díky nepřímému grilování nedochází k odkapávání šťáv z masa do ohně a nevznikají tak nežádoucí zplodiny. Absencí vody je grill ochráněn od koroze a velmi snadno se čistí. Big Green Egg Small s průměrem 33 cm je vhodný pro příležitostné zahradní grilování - najednou můžete udělat 3 – 4 steaky, anebo celé kuře. Na uzení se vejde 3 kg masa. Další jeho výhodu je vysoká odolnost – vydrží extrémní teploty, je zcela vodě i větru odolný, nerezaví a neztrácí nic ze své efektivnosti. Grilovat můžete za každého počasí, ani v dešti či ve sněhu se tak nemusíte vzdát svého grilování.

 

Rozměry:

  • Průměr mřížky: 33 cm
  • Místo pro vaření: 856 cm2
  • Hmotnost: 36 kg
Grillmart © 2019 | MONSTER MEDIA, s.r.o.